گردو برای کاهش سایز

گردو برای کاهش سایز

 

مغزها پُر از فیبر و پروتئین و چربی‌های غیراشباع‌اند و برای همین گردو برای کاهش سایز میان وعده‌ی بسیار خوبی می‌تواند باشد.اما اگر به دنبال یک مغز هستید که از همه مفیدتر باشد، گردو را به شما معرفی می‌کنیم.

گردو میوه‌ی درختی است و سه پوست جداگانه دارد که هر کدام خواص خاص خود را دارند. قسمت خوراکی آن مغز گردو است که دارای ترکیبات روغنی بسیار غنی و سرشار از ویتامین‌های A ،B، E و از همه مهم‌تر املاحی نظیر آهن، روی، فسفر و مس می‌باشد. در طب سنتی چینی از گردو برای سلامت مغز استفاده می‌شده است.

گردو به حفظ سلامت سلول‌های مغز کمک کرده و برای تقویت حافظه عالی است. گردو را به نام غذای مغز نیز می‌شناسند و این فقط به خاطر شباهت آن به مغز نیست، بلکه به خاطر وجود امگا 3 فراوان آن است. برای درست عمل کردن مغز، به امگا 3 نیاز داریم. مصرف 4 عدد مغز گردو در روز موجب افزایش اسید چرب ضروری امگا 3 می‌شود.

گردو هم مانند سایر مغزهای خام و بدون نمک برای سلامت قلب عالی است زیرا زیرا چربی‌های چند غیراشباع و تک غیراشباع دارد. یکی دیگر از فواید گردو که شاید در موردش نشنیده باشید این است که مصرف گردو در حد اعتدال می‌تواند به کم کردن سایز دور کمرتان کمک کند، بنابراین ریسک دیابت نوع دوم و بیماری قلبی را از این طریق نیز کاهش می‌دهد.

اما چیزی که باعث می‌شود گردو خوراکی فوق‌العاده‌ای باشد میزان زیاد پلی‌فنول‌های آن است. این ترکیبات با همکاری آنتی اکسیدان‌ها از استرس اکسیداتیو جلوگیری می‌کنند و می‌توانند التهاب را کاهش بدهند، وزن را کنترل کنند و از بیماری‌هایی مانند سرطان پیشگیری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه